Zarządzanie najmem – czym jest i czemu warto korzystać z tej usługi?

25 lipca 2022 / Aktualności / najem

Zarządzanie najmem jest jedną z wielu usług, które w swojej ofercie posiada Browwar Nieruchomości. Jest to kompleksowa usługa, opierająca się na całkowitej opiece najmu na każdym etapie.

Jakie obszary obejmuje zarządzanie najmem?

Znalezienie odpowiedniego najemcy

Jako Twój partner w zarządzaniu najmem, zajmujemy się weryfikacją najemców, w tym sprawdzeniem ich w bazie danych Krajowego Rejestru Długów. Sporządzamy i doprowadzamy do podpisania bezpiecznej umowy, korzystnej dla naszego Klienta i zabezpieczającej go przed sytuacjami niechcianymi.

Zarządzamy najmem, w tym również wydawaniem i przyjmowaniem mieszkań, aktualizacjami umowy, a także inwentaryzacją wyposażenia i sprzętu.

Relacja ze wspólnotą oraz dostawcami mediów

Jako partner w zarządzaniu najmem zajmujemy się stałym kontaktem ze wspólnotą, kontrolą naliczeń oraz regulowaniem należności, a także wszelkimi formalnymi i finansowymi  kwestiami dotyczącymi mediów.

Bieżąca obsługa najmu

Na bieżąco kontrolujemy wszelkie działania, płatności związane z podmiotem najmu. Rozliczamy najemców, a także pilnujemy terminów. Reagujemy na sytuacje kryzysowe i zapewniamy pełne wsparcie naszemu Klientowi na każdym etapie partnerstwa.

Dodatkowo kontrolujemy stan mieszkania z dokumentacją fotograficzną. Rozwiązujemy bieżące problemu, a także opiekujemy się mieszkaniem pod względem technicznym.

Zakończenie umowy najmu

Podczas zakończenia umowy najmu zajmujemy się rozliczeniem kaucji na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego oraz bieżących strat i zniszczeń udokumentowanych fotograficznie. Sporządzamy rozliczenie końcowe najmu, a także uczestniczymy w procesie odbioru lokalu, z uwzględnieniem dokładnych oględzin w celu rozpoznania ewentualnych wad lub uszkodzeń.

Dlaczego warto korzystać z usługi zarządzania najmem?

Partnerstwo z Browwarem Nieruchomości jest korzystne dla Klienta z wielu perspektyw. Oto kilka z nich:

  • Odciążenie z obowiązków związanych z najmem, takich jak: płatności, kontrolowanie lokalu, administracja, zdawanie i odbiór lokalu.
  • Bieżąca kontrola lokalu oraz stały kontakt z najemcami – wszelkie skutki przypadków losowych, awarii technicznych itd. rozwiązujemy osobiście;
  • Współpracujemy z ekipą sprawdzonych serwisantów;
  • Rozwiązujemy możliwe konflikty pojawiające się na poziomie relacji najemców;
  • Oferujemy ciągłość najmu i bezpieczną umowę najmu;
  • Zapewniamy promocję lokalu w największych branżowych portalach internetowych oraz w social media;
  • Gramy fair – płacisz % tylko od czynszu najmu i jedynie za okres, w którym Twoja nieruchomość pozostaje wynajęta.

Współpracując z Browwarem, nie musisz martwić się o nic – zajmiemy się Twoim lokalem, będzie w bezpiecznych i profesjonalnych rękach.

Skontaktuj się z nami, w celu ustalenia szczegółów!

tel.: 533 334 349

e-mail: biuro@browwar.pl