Konkurs na „najlepszą koncepcję bryły i układu funkcjonalnego domu wraz z terenem działki”

21 maja 2018 / Konkursy

Pierwsze miejsce


Zwycięski projekt zaproponowany przez Milenę Polańską i Sandrę Wuczyńską zwrócił naszą uwagę dzięki odważnemu i niebanalnemu budowaniu formy.

Poprzez połączenie dwóch, odmiennych kształtem i wielkością, brył, Projektantki uzyskały możliwość bardzo funkcjonalnego porządkowania przestrzeni wewnętrznych. Mądrze wykreowały powierzchnię przeszkleń i całościowe usytuowanie budynku, co pozwoliło optymalnie wykorzystać naturalne światło.

Układ funkcjonalny

Zwróciliśmy także uwagę na przełamanie, dominującej w projektach domów jednorodzinnych, tendencji do umieszczania garażu z boku budynku. Tutaj, dzięki jego centralnemu usytuowaniu, uzyskano bardzo funkcjonalny układ przestrzenny, wydzielający w czytelny sposób poszczególne strefy domu.

Projekt wnętrza

Co do wnętrza zaprojektowanego domu – gabinet został umieszczony przy wejściu, a pokój dzienny po przeciwległej stronie. Na piętrze zaprojektowano za to część prywatną, niedostępną dla gości – trzy sypialnie i łazienkę. To rozwiązanie wydłużyło nieco ciąg komunikacyjny parteru, ale jego koncepcja uznaliśmy za czytelną i funkcjonalną.

Elewacja

W projekcie podoba nam się także niebanalna i nowoczesna elewacja budynku, przyjaźnie nawiązująca do koncepcji ogrodu. Ten ostatni, zaprojektowany został w sposób przemyślany i rozważny. Wydzielone w nim części niejako rozkładają różne formy użytkowania przestrzeni, i przede wszystkim, proponują urozmaiconą szatę roślinną.

Nagrodzony, w konkursie na opracowanie najlepszej koncepcji architektonicznej oraz funkcjonalnej wraz z propozycją zagospodarowania terenu działki dom na ulicy Stęszewskiej 29 w Poznaniu, projekt najlepiej łączy oczekiwane walory – nowoczesność, oryginalność i funkcjonalność.

Zdolnym Projektantkom, Pani Milenie Polańskiej i Sandrze Wuczyńskiej – serdecznie gratulujemy 😉

Drugie miejsce


Trzecie miejsce


Wyróżnienie